• تلفن : 88799175 - 021
  • ایمیل: info@base-isolation.ir

شرکت بهساز اندیشان تهران نمایندگی انحصاری شرکت FlP mec ایتالیا

شرکت بهساز اندیشان تهران با افق ارائه خدمات طراحی ، مهندسی ،تولیدی و پیمانکاری در پروژه های عمرانی کشور در سال 1381 تاسیس گردید. با توجه به پیشرفت هایی که در سیستم های ساخت و ساز دنیا و در داخل کشور به وجود آمد، حوزه فعالیت های شرکت بهسازاندیشان تهران نیز به تدریج ابعاد وسیع تری پیدا کرد به طوری که در طول شانزده سال گذشته با برنامه ریزی های مدیریتی و اخذ نمایندگی شرکتهای معتبر در زمینه تجهیزات پیشرفته لرزه ای و کنترل ارتعاشات صنعت ساخت و ساز را در داخل کشور ارتقاء بخشیده است. این شرکت نماینده انحصاری شرکت FIP ایتالیا به عنوان شرکت پیشرو در زمینه کنترل ارتعاشات، جداساز و تجهیزات پیشرفته لرزه ای که پروژه های به نام زیادی را در سراسر دنیا طراحی، تجهیز و اجرا نموده است، می باشد.

بررسی اقتصادی طرح جداسازی شده

در یک بررسی اقتصادی مابین سازه جداسازی شده و سازه سنتی، علاوه بر هزینه های جداسازهای لرزه ای باید، هزینه های محتمل بازسازی سازه، توقف کاربری سازه و ... در زلزله های آتی را در نظر گرفته باشد. به طور کلی هزینه های سیستم های جداساز لرزه ای در مناطق با لرزه خیزی شدید توجیه پذیر است و بخشی کلی و یا جزئی آن با کاهش مصالح مصرفی جبران می شود

آزمایشگاه های شرکت FIP

شرکت FIP دارای یکی از مجهز‌ترین آزمایشگاه ها در سراسر جهان و در بین شرکت‌های مشابه می‌باشد. این آزمایشگاه نقش بسیار کلیدی در تحقیق و توسعه سیستم‌های کنترل لرزه ای این شرکت ایفا میکند که بطور پیوسته در حال گسترش بوده وتجهیزات و امکانات این آزمایشگاه این امکان را مهیا می‌کند که آزمایش های استاتیکی و دینامیکی پیچیده و خاص مورد تحقیق و ارزیابی قرار گیرد.

کارخانه FIP

دفتر مرکزی و کارخانه FIP در ایتالیا در مساحتی به اندازه 51000 متر مربع واقع شده است و نمایندگی‌های این شرکت در بیش از 50 کشور جهان فعال می‌باشد. این شرکت در زمینه تحقیق و توسعه پیشگام بوده و دارای ثبت اختراعات متعدد در زمینه سیستم‌های کنترلی سازه می‌باشد و اکثر تولیدات FIP نتیجه تحقیقاتی است که در بخشR&D این شرکت و توسط متخصصان آن صورت گرفته است.

جداساز‌های FIP ) Friction Isolation Pendulum)

دارای صفحات منحنی شکل بوده و این صفحات در هنگام زلزله بر روی هم میلغزند. این جداساز‌ها در دو مدل اصلی یک و دو انحنایی بسته به شرایط پروژه تولید می‌شوند و به ترتیب FIP یا FIP-D نام‌گذاری می‌گردند. مواد بکار برده شده در صفحات اصطکاک بنحوی می‌باشد که عملکرد بهینه‌ای در ظرفیت باربری و ضریب اصطکاک حاصل شود.

جداساز‌های LRB)Lead Rubber Bearing)

جداساز‌های LRB)Lead Rubber Bearing) از لایه‌های Steel Laminate‌ وhot-vulcanized rubber و یک هسته مرکزی از سرب تشکیل شده است. این لایه ها بصورت یک در میان بر روی هم قرار می‌گیرند. میزان انرژی میرا شده بواسطه تسلیم هسته ی سربی معادل میرایی ویسکوز30 درصدی می‌باشد که به واسطه آن مقدار کاهش جابجایی در این سیستم نسبت به سایر سیستم ها با سختی برابر بیشتر می‌باشد. جداساز‌های شرکتFIP تمام ضوابط آیین‌نامه‌های معتبر بین‌المللی را بر‌آورده کرده و مرکز کنترل داخلی شرکتFIP کیفیت مواد و ساخت تمام محصولات این شرکت را تضمین می‌کند.

جداساز‌های Elastomeric Isolation

از لایه‌های Steel Laminate و hot-vulcanized rubber به صورت یک در‌میان ساخته شده است. این جداسازها با داشتن سختی جانبی پایین و سختی محوری بالا باعث افزایش پریود سازه شده و انرژی ورودی به سازه را کاهش می‌دهد. این جداساز‌ها معمولا با HDRB) High Damping Rubber Bearing) ساخته شده که باعث افزایش میرایی سیستم می‌شود.

تکنولوژی های نوین

قدرت، نوآوری ، تجربه و انعطاف پذیری؛ اینها مشخصه های برجسته FIP می باشد

تحقیق و توسعه !

شرکت FIP با هدف تحقیق و توسعه در زمینه تکنولوژی های نوین ساختمانی، یک مرکز توسعه و فناوری پیشرفته در مجموعه خود ایجاد کرده و با بکار گیری کارشناسان مجرب از سراسر دنیا توانسته بیشتر تولیدات خود را با تکیه به تحقیقات و آزمایش‌های خود تولید و صد ها اختراع را به ثبت برساند.
تاییدیه های فنی مطابق با استانداردهای بین المللی

درباره ما 2

شرکت بهساز اندیشان تهران به عنوان نماینده شرکت FIP mec ایتالیا در ایران و یک دهه تجربه در زمینه سیستم های نوین کنترل لرزه ای، بر آن است بیش از پیش در توسعه صنایع نوین روز دنیا در صنعت ساختمان تلاش نماید.

joomla vector social icons

اطلاعات تماس

    تهران ، بلوار آفریقا ، بالاتر از چهار راه جهان کودک ، کوچه کیش ، پلاک 36 ، واحد 14

    982188799175+
      982188644730+

      info@base-isolation.ir